prezent na ostatnią chwilę
fot.pixabay.com

Chyba każdy z nas stanął chociaż raz przed koniecznością zakupu prezentu na ostatnią chwilę. Nic zreszta dziwnego, że przy tym tempie życia jakie współcześnie mamy zdarza nam się zapomnieć o ważnej uroczystości, a potem gorączkowo zastanawiamy się, co kupić na roczek? Jaki prezent kupić na rocznicę dla dziewczyny? Co podarować babci na imieniny? Zawarliśmy poniżej kilka wskazówek, które będą pomocne w takich sytuacjach. 

Dostosuj prezent do okazji i budżetu

Przede wszystkim opanuj emocje i zdenerwowanie i podejdź do tematu racjonalnie. Prezent powinien być przede wszystkim dostosowany do okazji, aby nie popełnić gafy. Prezenty z okazji Dnia Babci i Dziadka czy prezenty komunijne, prezenty ślubne podlegają pewnym utartym schematom. Wręczając coś ekstrawaganckiego możemy poczuć się niezręcznie. Z kolei do prezentu urodzinowego dla dziecka, prezentu świątecznego czy prezentu dla nastolatka możemy podejść bardziej kreatywnie i spontanicznie. 

Zastanów się również, jaki budżet chcesz przeznaczyć na ten cel. Cena jest często decydującym ograniczeniem. Określenie widełek cenowych znacznie zawęzi nam wybór, co pomoże w podjęciu ostatecznej decyzji. 

Dopasuj do wieku i płci

Gdy już ustalisz, ile możesz przeznaczyć na zakup prezentu i co wypada wręczyć z danej okazji czas na doprecyzowanie: komu.  Co innego kupimy w prezencie dla dziadka, a inny upominek wybierzemy na prezent dla babci, choć są w podobnym wieku. Wiek i płeć będą w tym wypadku decydującym kryterium. Pojęcie „zabawki dla dzieci” jest bardzo szerokie i nieprecyzyjne. Dzieci różnią się między sobą w zależności od wieku i wybór prezentu powinien to uwzględniać. My polecamy zabawki edukacyjne. Są mile widziane przez rodziców i zazwyczaj pomyślane tak, by zaangażować dziecko na długie godziny. Producenci kategoryzują je ze względu na wiek, więc znacznie ułatwi nam to zadanie. Bezpiecznym wyborem będą drewniane zabawki, zestawy lego, gry planszowe czy jedna z najpopularniejszych zabawek interaktywnych w tym roku. 

prezent na ostatnią chwilę
fot.unsplash.com

Uwzględnij zainteresowania

Nie wiesz gdzie szukać inspiracji na prezent na ostatnią chwilę? Ich niewyczerpanym źródłem są indywidualne pasje. Hobby zazwyczaj pochłania ogrom środków, pasjonaci wraz z rozwojem swoich umiejętności starają się kompletować coraz bardziej profesjonalne wyposażenie. Może osoba, którą chcesz obdarować jest miłośnikiem pływania i ucieszy się z profesjonalnego sprzętu na basen? A może to zapalony narciarz, który już się zastanawia jak przygotować się na nadchodzący sezon narciarski?  Większość z nastolatków uwielbia robienie zdjęć i muzykę, dlatego z powodzeniem można założyć, że smartfon z dobrym aparatem, dobre słuchawki bezprzewodowe na bluetootha czy głośnik bezprzewodowy będą strzałem w dziesiątkę. 

Gdzie kupić prezent na ostatnią chwilę

W przypadku prezentów na ostatnią chwilę głównym ograniczeniem jest czas. Zazwyczaj nie mamy możliwości, aby wybrać się na długie poszukiwania idealnego prezentu do odległej galerii handlowej. Najczęściej musimy również zrezygnować z zakupów przez internet, szczególnie w przypadku prezentów na święta, gdy sklepy i form kurierskie nie nadążają z wysyłką. Nawet jeśli mamy jeden czy dwa dni to istnieje całkiem uzasadnione ryzyko, ze przesyłka nie dotrze na czas, a wówczas zostaniemy na lodzie i przyjdzie nam zainwestować w coś zupełnie przypadkowego w najbliższym sklepie. 

Jeśli w najbliższej okolicy nie masz sklepu, w którym znalazłbyś coś z naszym powyższych inspiracji proponujemy zakup karty podarunkowej do sklepu odzieżowego bądź vouchera na usługi. Niemal każdy sklep i usługodawca zapewnia dzisiaj taką formę zakupu. Dotyczy to zarówno sklepów stacjonarnych jak i internetowych. Możesz wybrać konkretny sklep, w którym będzie można zrealizować bon na ubranka dla dzieci, zabawki edukacyjne, dodatki do pokoju dziecięcego, akcesoria kuchenne, czy dodatki do salonu. Jeśli obawiasz się, że możesz nie trafić w preferencje obdarowywanej osoby i wolisz, by twój prezent był bardziej uniwersalny możesz wykupić voucher, który można zrealizować w wielu rodzajach sklepów. 

Jak zapakować prezent

Pamiętaj, że nawet naprędce kupiony prezent zasługuje na odpowiednia oprawę. Dla obdarowanego to często ważniejsze niż sama zawartość, ponieważ świadczy o naszych staraniach. Elegancki prezent cieszy podwójnie. Jest wiele sposobów na zapakowanie prezentu, by cieszył oko i wyglądał gustownie. W internecie znajdziesz mnóstwo inspiracji, jak zrobić to prosto, ale efektownie. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here