prezent dla babci
fot.pixabay.com

Babcia zajmuje szczególne miejsce w naszym sercu. Za jej czułość, poświęcenie i najlepsze pod słońcem pierogi chcielibyśmy się odwdzięczyć czymś naprawdę wyjątkowym. Problem jednak, że okazji jest tak wiele, że szybko kończą nam się pomysły. Co kupić na Dzień Babci? Jaki prezent imieninowy dla babci będzie najlepszy? Co podarować babci pod choinkę? Co roku mierzymy się z tymi samymi pytaniami. Podsuwamy więc garść inspiracji na oryginalne upominki dla babci, które z pewnością wymaluj uśmiech na jej twarzy.

Podaruj jej niezapomniane historie

Oczami wyobraźni widzimy na ogół babcię wyciągającą szarlotkę z pieca lub zaczytana ulubionym fotelu. Chętnie więc wręczamy jej w prezencie książki, choć wybór odpowiedniej stanowi niemały dylemat. Jeśli twoja babcia również pochłania jedną książkę za drugą może warto wyposażyć ją w niezawodny czytnik ebooków? Taki prezent na pewno ucieszy także dziadka. Choć starsze osoby cenią sobie magię papierowych wydań, to szybko dostrzegają przewagę czytników. Przede wszystkim umożliwiają one dostosowanie tekstu do osoby z słabszym wzrokiem. Możemy ustawić lepszy kontrast czy powiększenie liter, dzięki czemu wzrok nie męczy się tak szybko. Dzięki czytnikowi ebooków mamy też łatwiejszy dostęp do nowości książkowych, a biblioteki zapewniają obecnie bezpłatne kody do platformy legimi, z której pobierzemy ebooki za darmo. 

Babci, której wzrok całkowicie już nie pozwala na samodzielne czytanie możemy zaproponować czytnik audiobooków. Zwróćmy uwagę jednak na to, by był on dostosowany do możliwości seniora. Jeśli będzie zbyt skomplikowany w obsłudze, babcia szybko się zniechęci. Przy okazji warto dołączyć do niego dobre słuchawki, najlepiej nauszne, zwłaszcza, jeśli babcia nie słyszy dobrze z dużej odległości. Dobrze sprawdzi się także głośnik bezprzewodowy.

Zamiast tradycyjnego albumu na zdjęcia

Albumy na zdjęcia to często wybierany prezent dla babci. Nic dziwnego, niemal każda babcia uwielbia wspominać, obserwować jak zmieniły się dzieci, jak szybko wyrosły wnuki. Dostępne obecnie na rynku albumy na zdjęcia są niezwykle efektowe, szczególnie zachwycają te ręcznie wykonane. Dużą popularnością cieszą się w ostatnim czasie fotoksiążki, które są trwalsze niż tradycyjne zdjęcia, ponad to pozwalają na zastosowanie dodatkowych efektów wizualnych i graficznych. Zastanawiasz się, jak samodzielnie przygotować fotoksiążkę? Punkty oferujące ich wydruk udostępniają na swoich stronach internetowych specjalne generatory, które są bardzo intuicyjne.

Jeśli jednak nie chcemy po raz kolejny powielać takiego upominku proponujemy ciekawą alternatywę, która pozwoli babci cieszyć się widokiem bliskich na co dzień. Mamy na myśli ramkę cyfrową, która automatycznie wyświetla sekwencję zdjęć  w określonym tempie. W odróżnieniu od tradycyjne ramki na zdjęcia ta cyfrowa nie wymaga od nas wywoływania zdjęć. Jak więc wgrać zdjęcia na ramkę cyfrową? Wystarczy podłączyć ją kablem usb do urządzenia, na którym przechowujemy obrazy, może to być komputer lub smartfon. Dzięki temu możemy zmieniać zdjęcia na te najbardziej aktualne. To realna propozycja na upominek z okazji Dnia Babci i Dziadka.

prezent dla babci
fot.pixabay.com

Co zamiast kolejnego kubka z napisem

Babcie są na ogół posiadaczkami największych kolekcji kubków i filiżanek. To jeden najczęściej wręczanych im przez upominków, a przecież mają tych wnuków czasem tak dużo! Nie mamy nic przeciwko takim kubkom napisami, czy też kubkom ze zdjęciami wnuków. Z pewnością dostarczają babciom mnóstwo wzruszeń, jednak spójrzmy na sprawę z praktycznego punktu widzenia – gdzie przechowywać taką ilość? 

Proponujemy wybrać tym razem bardziej praktyczny kubek termiczny lub zadbać o to, by w tym kubku znalazło się coś pysznego? W herbaciarniach tych stacjonarnych i tych online możemy kupić mieszanki herbat o przeróżnych aromatach i z ciekawymi dodatkami. A może pokusimy się o samodzielne przygotowanie soku malinowego lub konfitury, z którymi każda herbata będzie smakowała dwa razy lepiej? Babcia doceni nasz wkład we własnoręcznie zrobiony prezent i będzie mieć satysfakcję, że jej nauka nie poszła w las. 

Dobra alternatywa dla herbaty możemy być czekolada do picia, która doskonale rozgrzewa zwłaszcza w zimowe wieczory. Świetnie się więc sprawdzi jako prezent na święta. Polecamy szczególnie czekoladę belgijską, która można urozmaicić dodatkiem płatków chili czy pianek. 

A co jeśli kompletnie zapomniałeś

Czasem zdarza się, że w codziennym pędzie umkną nam ważne daty. Jeśli zapomniałeś  np. o urodzinach babci i musisz kupić prezent na ostatnią chwilę wybierz pudełko czekoladek lub świecę zapachową. To praktyczne prezenty, które na pewno zostaną wykorzystane. Kto się oprze ulubionym pralinom? Eleganckim prezentem będzie także apaszka czy srebrna broszka. I pamiętaj, dla babci nie jest najważniejszy sam prezent, ale to, jaki przekaz za sobą niesie – to, że jest ważna, bliska twemu sercu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here