cyfrowa ramka na zdjęcia
fot.unsplash.com

Cyfrowa ramka to idealne rozwiązanie dla osób, które lubią przeglądać zdjęcia, jednak rzadko mają czas i okazję, by je wywołać i umieścić w albumie czy tradycyjnej ramce. Niemal każdy z nas na co dzień korzysta ze smartfona z dobrym aparatem i uwieczniamy niemal każdą godną uwagi chwilę. Ramka elektroniczna daje nam możliwość, aby wracać do tych pięknych momentów każdego dnia. Jest także doskonałym pomysłem na prezent pod choinkę  czy prezent dla dziadka oraz dobrą inspiracją dla tych, którzy nie wiedzą, co kupić na roczek. 

Kluczowe parametry ramki cyfrowej

Cyfrowa ramka to zdecydowanie wyższy koszt niż taka tradycyjna. Ma jednak nad nią sporą przewagę, dlatego cieszy się coraz większą popularnością. Chętnie jest też kupowana jako prezent na ostatnią chwilę i prezent świąteczny ze względu na swój uniwersalny charakter. Rzadko kto nie lubi oglądać zdjęć. 

Planując zakup takiej ramki z pewnością przytłoczy nas nieco szeroki wybór dostępnych na rynku urządzeń. Na co zwrócić uwagę wybierając ramkę elektroniczną? Najważniejsze są następujące parametry:

  • rodzaj wyświetlacza
  • rozmiar ekranu
  • rozdzielczość
  • kontrast, jasność
  • format

W pierwszej kolejności zwróćmy na wielkość ekranu i wybierzmy taką, która umożliwi efektywne prezentowane naszych zdjęć, uwzględniając przy tym to, gdzie chcemy postawić bądź zawiesić taką ramkę. Rozdzielczość ramki powinna być dostosowana do jej rozmiaru i tak dla najbardziej popularnej ramki 10 calowej optymalna będzie rozdzielczość 1024 x 768 pikseli, która gwarantuje najlepszą jakość wyświetlania zdjęć. Zwróćmy również uwagę na to, by wybrać urządzenie w formacie 4:3, ponieważ jest to najpopularniejszy format zdjęć, w związku z czym będą się dobrze prezentować na ramce. Sprawdźmy przy tym czy ramka obsługuje popularne formaty plików, jakie będziemy na nią wgrywać: jpg, avi, mp3, mp4. Urządzenie powinno również zapewnić możliwość regulowania jasności i dostosowywania kontrastu.

Polecamy szczególnie wyświetlacze LED ze względu na ich energooszczędność. Będzie miała ona duże znaczenie, jeśli ramka będzie włączona przez większość dnia. Wiele urządzeń daje możliwość ustawienia trybu nocnego, czujnika światła i automatycznego startu, co z pewnością jest bardzo praktycznym i wygodnym rozwiązaniem.

Design

Ramki elektroniczne na zdjęcia stanowią modny i nowoczesny dodatek do salonu. Mimo że jest to urządzenie elektroniczne producenci zadbali o jego design. Możemy wybierać spośród wielu wzorów wzorów i kolorów. Bez problemu wybierzemy coś stosownego, w stonowanej kolorystyce i klasycznym wzornictwie jeśli ramka ma być prezentem dla teściowej czy też upominkiem dla babci. Z całą pewnością będzie to bardzo elegancki prezent również na tak szczególną okazję jak walentynki czy rocznica.

cyfrowa ramka na zdjęcia
fot.unsplash.com

Jak wgrać zdjęcia na ramkę cyfrową

Wgranie zdjęć na ramkę cyfrową jest niezwykle proste. Producenci zadbali o to, by było to intuicyjne, dlatego odbywa się to podobnie do zgrywania zdjęć z aparatu czy smartfona na komputer. Wystarczy, że podłączymy ramkę za pomocą kabla do urządzenia, na którym przechowujemy zdjęcia. Z tej opcji skorzystamy, wybierając ramkę z wbudowana pamięcią. Dla pozostałych typów urządzeń będziemy musieli kupić dodatkowy nośnik pamięci w postaci karty pamięci i umieścić właśnie na niej zdjęcia.

Dodatkowe funkcje

Dostępne na rynku ramki cyfrowe służa nie tylko do wyświetlania zdjęć, choć w dalszym ciągu to ich podstawowe zadanie. Wiele modeli zostało wyposażonych w dodatkowe funkcje, co sprawia, że niepozorna ramka zastąpi nam kilka urządzeń. Chętnie wykorzystywana dodatkowa funkcją jest odtwarzanie muzyki. Może ona stanowić ciekawa aranżacje do przeglądanych zdjęć, łączyć się tematycznie z nimi. Jeśli ramka jest prezentem z okazji Dnia Babci i Dziadka zamiast piosenek możemy wgrać na nią kojące dźwięki szumu morza czy leśnych odgłosów. 

Co więcej niektóre urządzenia dają możliwość odtworzenia filmów i to zarówno tych nagranych przez nas samych jak i tych pobranych. Tę opcję docenią szczególnie młode osoby, więc jeśli planujemy kupić taką ramkę w prezencie nastolatkowi warto wybrać tę, która zawiera tę możliwość. 

Inne dodatkowe funkcje, które spotkamy w większości urządzeń to:

  • zegar,
  • kalendarz,
  • alarm,
  • stacja pogody.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here