powerbank
fot.unsplash.com

Jaki powerbank wybrać? Czym kierować się przy zakupie powerbanka? Na jakie parametry zwrócić uwagę I jak korzystać z powerbanka? W niniejszym poradniku odpowiadamy na najczęstsze pytania i dzielimy się wskazówkami, które ułatwią ci zakup odpowiedniego sprzętu. 

Każdy z nas na co dzień korzysta z wielu urządzeń elektronicznych, bez których trudno nam sobie wyobrazić życia. Dają nam one nieograniczone możliwości i stały dostęp do informacji, kontaktu z innymi ludźmi. Mimo wielu możliwości mają jedno ograniczenie – trzeba je regularnie ładować. Intensywne użytkowanie, a także zmienne warunki w jakich przebywamy sprawiają, że często nie wystarcza nam baterii na cały dzień. Jeśli nie mamy możliwości podłączenia urządzenia do ładowarki z pomocą przychodzi nam powerbank. Z uwagi na swoje szerokie zastosowanie to doskonały pomysł na prezent dla taty, upominek dla mamy, prezent dla nastolatka czy prezent świąteczny niemal dla każdego. 

Co to jest powerbank?

Powerbank to przenośna ładowarka. Jest to urządzenie wyposażone w wewnętrzna baterię, która magazynuje energię. Możemy nim naładować wiele przenośnych urządzeń bez konieczności podłączania do stałego źródła energii. To wygodne rozwiązanie, które sprawdza się w codziennym użytku oraz podczas dalszych podróży. Pomaga uniknąć wielu przykrych sytuacji. Na co nam smartfon z dobrym aparatem, który rozładuje się w najciekawszym momencie? Dobre słuchawki bezprzewodowe również na niewiele nam się zdadzą, jeśli nie będą rozładowane. 

Jakie urządzenia można ładować za pomocą powerbanku?

Powerbank pomoże ci naładować niemal każde przenośne urządzenie. Najczęściej szukamy powerbanka do smartfona, czytników ebooków, tabletów, głośników bezprzewodowych, dobrych słuchawek na bluetootha, ipodów, aparatów i innych. 

Większość z wymienionych tu urządzeń bez problemu podłączymy do standardowej przenośnej ładowarki, jednak dla pewności warto sprawdzić jakie zapotrzebowanie na energię ma dany sprzęt. 

powerbank
fot.unsplash.com

Jaki powerbank do telefonu

Powerbanki najczęściej kupujemy z myślą o telefonach, ponieważ to one towarzyszą nam niemal na każdym kroku przez cały dzień. Nie ma w tym przypadku szczególnych wymagań, jednak w tym wypadku warto zainwestować w powerbank z funkcją szybkiego ładowania, dzięki czemu ładowanie smartfona potrwa nawet dwa razy krócej. Należy jednak upewnić się, czy nasz smartfon został wyposażony w odpowiednią technologię, która to umożliwia, np. Quick Charge, Ultra Charge, Pump Express itp.

Czy powerbankiem można ładować laptopa?

Chociaż stosowanie ładowarki przenośnej do laptopa nie jest jeszcze aż tak powszechne, na rynku są dostępne powerbanki, które to umożliwiają. Trzeba jednak zaznaczyć, że muszą być one dobrane z uwzględnieniem parametrów wskazanych przez producenta laptopa. Największe znaczenie będzie miała moc ładowania oraz pojemność powerbanka do laptopa. 

Na co zwrócić uwagę kupując powerbank

Oferta dostępnych na rynku powerbanków jest naprawde ogromna. Dokonując zakupu często kierujemy się wyglądem produktu lub jego ceną, pomijając znacznie istotniejsze parametry, które będą przekładały się na nasze zadowolenie z urządzenia. Jakie są kluczowe parametry powerbanka? Przede wszystkim zwróćmy uwagę na:

  • pojemność
  • dostosowanie do urządzenia, które zamierzamy ładować w ten sposób,
  • rozmiar i ciężar,
  • jakość,
  • dodatkowe funkcje,
  • cena, 
  • design.

Jak korzystać z powerbanka?

Odpowiednie obchodzenie się z bankiem energii znacznie przedłuży jego żywotność i bezawaryjność. Jak zatem dbać o powerbanka? Przede wszystkim jak w przypadku wszystkich baterii przechowujemy go w odpowiednich warunkach, a więc chrońmy przed zimnem, wilgocią oraz wysokimi temperaturami. Pamiętajmy też o właściwym ładowaniu tzn. w pełnych cyklach. Nie zostawiajmy go do ładowania na całą noc, nie dopuśćmy również do tego, by długi czas leżał całkiem rozładowany. 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here