Jak urządzić roczek w domu
fot.pixabay.com

Organizacja przyjęcia urodzinowego z okazji pierwszego roczku w domu to duże przedsięwzięcie. Wystarczy jednak zaplanować wszystko odpowiednio wcześnie i rozłożyć przygotowania w czasie. Warto podjąć ten trud. W końcu taka okazja zdarza się tylko raz! O czym trzeba pamiętać, urządzając roczek? Poniżej dzielimy się naszym przepisem na idealną imprezę w domu.

Kogo zaprosić na roczek do domu

Pierwsze urodziny to szczególna okazja, którą chcemy świętować w większym gronie. W przypadku imprezy organizowanej w domu istotnym ograniczeniem będzie jednak ilość miejsca. Zapraszając gości powinniśmy mieć na względzie ich wygodę i to jak urządzony jest pokój dla dziecka. Nikt nie lubi siedzieć na rogu sofy przez pół wieczoru. Jeśli warunki lokalowe nie pozwalają nam na pomieszczenie wielu osób dobrym pomysłem może okazać się podzielenie imprezy na dwa dni – jednego dnia ugościmy rodzinę, drugiego poświętujemy w gronie przyjaciół. 

Jak udekorować mieszkanie na roczek

Piękne dekoracje urodzinowe wyczarujemy za pomocą kilku dodatków. Najważniejsze z nich są balony – trudno sobie wyobrazić przyjęcie urodzinowe bez nich. Najbardziej spektakularne wrażenie zrobią girlandy z balonów, za pomocą których stworzymy wielkoformatowe ozdoby. Gotowe zestawy w dowolnej kolorystyce można zamówić w sklepach internetowych, specjalizujących się w dodatkach na przyjęcia. 

Jeśli wolimy skromniejszy wystrój, możemy wybrać większy balon w kształcie cyfry 1. Wśród dzieci największa furorę zrobią z pewnością balony z helem oraz balony w kształcie postaci z bajek. Jeśli planujemy przyjęcie w bardziej stonowanym stylu, doskonale sprawdzą się przezroczyste balony wypełnione confetti, kwiatami czy innymi dodatkami. Bedą elegancką dekoracją do salonu. 

jak urządzić roczek w domu
fot. Unsplash.com

Jaki tort na roczek wybrać

Tort to główny punkt przyjęcia urodzinowego. Z roku na rok oczekiwania wobec niego rosną. Ma zachwycać nie tylko smakiem, ale przede wszystkim wyglądem. Popularne są torty z ozdobami cukrowymi oraz opłatkami z nadrukiem. Możemy się również pokusić o zamówienie tortu w nietypowym kształcie.

Jego wielkość powinna być dostosowana do liczby zaproszonych gości. Smak powinniśmy również wybrać uwzględniając preferencje uczestników przyjęcia. Jeśli większość będą stanowić dzieci warto zdecydować się na śmietankowe nadzienie z owocami, jeśli zapraszamy głównie dorosłych warto wybrać tort przełożony kremem czekoladowym i jedną orzeźwiającą warstwą np. frużelina wiśniową. 

Atrakcje na roczek

Na imprezie z okazji pierwszego roczku główną atrakcją jest na ogół sam jubilat. Zainteresowanie maluchem po pewnym czasie się jednak wyczerpuje. Warto przygotować kilka atrakcji, które urozmaicą gościom biesiadę przy stole i dostarczą nowych tematów do rozmowy, tym bardziej jeśli zapraszamy osoby, które mają ze sobą mały kontakt na co dzień.

Doskonale sprawdzą się popularne niegdyś zabawy z okazji pierwszego roczku, podczas których dziecko ma wybrać jeden z przedmiotów, który określi kim zostanie w przyszłości. Możemy również przygotować pokaz slajdów ze zdjęciami malucha z pierwszego roku, który na ogół obfituje w wiele zabawnych sytuacji. Warto je przypomnieć i dostarczyć gościom powodów do uśmiechu, a może nawet wzruszenia. Zdjęcia możemy wyświetlać na telewizorze lub za pomocą rzutnika na ścianie.

Idąc dalej tropem zdjęć i zachowywania szczególnych chwil proponujemy przygotowane foto budki. Jak samodzielnie zrobić foto budkę? Wystarczy ciekawe tło, zabawne akcesoria i przebrania, a także aparat fotograficzny lub sam smartfon z dobrym aparatem.

Poratować nas mogą również gry planszowe, zarówno te dla dzieci jak i dorosłych.

Podziękowania dla gości

Miłym gestem jest wręczenie podziękowania dla gości za przybycie na uroczystość. Tym pięknym gestem docenimy ich czas i zaangażowanie nie tylko w trakcie imprezy, ale również przed. Większość z nich z pewnością spędziła wiele godzin, zastanawiając się co kupić na roczek naszemu maluchowi. Takie upominki nie muszą być kosztowne, chodzi raczej o symboliczny gest. Doskonale sprawdzą się praliny w ozdobnym opakowaniu, małe mydełka w nietypowym kształcie, aromatyzowana herbata w małej fiolce, świeczki zapachowe handmade. 

W szczególny sposób możemy podziękować dziadkom wręczając im ramkę ze zdjęciem jubilata. Będzie to dla nich wspaniałą pamiątka, zwłaszcza, że w obecnych czasach tak rzadko pamiętamy o wywoływaniu zdjęć. A może pokusimy się o przygotowanie całego albumu ze zdjęciami malucha?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here